Dne 31.10. jsme se s Vláďou Papežem starším a Radkou Kůželovou vydali na žádost starosty OSH Benešov pana J. Páva do Týnce nad Sázavou. Bylo zde uspořádáno taktické cvičení pro jednotky z okresu Benešov. Dostali jsme na starost stanoviště číslo 5. Úkolem této disciplíny bylo zkracování a prodlužování proudů. Po seznámení účastníků s programem jsme se přesunuli na stanoviště, které bylo v obci Hrusice. Cesta po neznámém území byla velmi zajímavá, protože (nerad to přiznávám :-) ) jsme zabloudili. Nakonec nás náš orientační smysl dovedl na správné místo. Cestou jsme minuli fingovanou dopravní nehodu. Nalíčení figurantek bylo vskutku impozantní.

    Na hrázi rybníka jsme zaparkovali Felicii a vydali se do přilehlého lesíka hledat nějaké klestí na ohníček. Zima byla veliká. Poté jsme si vyndali elektrocentrálu a rychlovarnou konvici s tím, že si během výměn jednotlivých družstev uvaříme kávu nebo instantní polévku. Dlouho nikdo nepřijížděl. Z ničeho nic se v zatáčce vynořila čtyři hasičská auta. Prý taky zabloudili. Tím skončil náš klid. Jedno družstvo šlo za druhým a další přijížděli.

    Znění úkolu bylo: útok na B, pravý proud 1C, levý proud 2C, po sestřelení terčů zrušit pravý proud a levý o jedno C prodloužit, to vše na čas od vystoupení jednotky z vozu až do uložení materiálu zpět do auta a nastoupení jednotky.

    Z pohledu rozhodčího se většina jednotek s daným úkolem poprala se ctí. Poslední družstva to měli o to těžší, že už byla tma. Ale řekl bych, že právě za tmy nás čekalo to nejlepší z celého dne. Nejprve skvostně z restaurovaná Tatra 805 se stříkačkou PS8  z Bedrče a pak poslední jednotka z Přestavlk, která neměla strojníka, nýbrž strojnici. Přestože to byla mladá dívčina, počínala si naprosto suverénně, stejně jako celá její jednotka. Místo pohodového rozhodcování a pití kávy jsme makali celý den. Celí zmožení jsme se vrátili domů až po deváté hodině večerní.   

 

Fotky bohužel pro nedostatek času nejsou. Aby jste nebyli ochuzeni můžete si je prohlédnout na Benešovském Deníku

Fanda Kletečka