OKRSKOVÁ SOUTĚŽ 22.5.2010 STROJETICE

 

V sobotu 22.5.2010 se konala okrsková soutěž pro okrsek Čechitce ve Strojeticích. Začátek byl stanoven na 13:00. Z našeho sboru vyrazilo soutěžit celkem 6 družstev: 2 družstva mladších dětí, 1 družstvo starších dětí, 2 družstva žen a 1 družstvo mužů. Soutěž zahájil hlavní rozhodčí pan Karel Kerouš z SDH Otročice. Nejprve začaly zároveň disciplíny „100m překážek ženy“ a „pořadová příprava muži“. Za družstvo ŽENY „A“ běžely Jana Peroutková, Anna Podbrdská, Zdeňka Špoulová a Martina Suchánková, za družstvo ŽENY „B“ Eva Pajkrtová, Petra Pokorná, Jana Buštová a Vendula Táborská. Nejlépe se umístila Zdeňka, a to celkově na 3. místě. Muži dostali za „pořadovou přípravu“ 1 trestný bod. Poté probíhaly současně disciplíny „100m překážek muži“ a „pořadová příprava ženy“. Muže reprezentoval Jiří Kamarýt ml., Vladimír Papež ml., Jan Pokorný ml. a z SDH Louňovice „zapůjčený“ Václav Fejtek. Nejlepší čas měl Honza, ale celkově se na předních místech neumístil. Za „pořadovou přípravu“ dostala obě družstva žen po 1 trestném bodu. Po krátké přestávce mohly odstartovat „požární útoky“. Nejprve předvedla své výkony obě družstva mladších dětí, poté děti starší. Útoky se mladým hasičům velmi povedly. Pak přišly na řadu ženy. Jako první startovalo družstvo ŽENY „B“ z Čechtic ve složení: Zdena Táborská, Eva Jiříková, Eva Pajkrtová, Marie Závitkovská, Jana Buštová, Petra Pokorná a Vendula Táborská. Bohužel se nepodařilo nabrat vodu a družstvo bylo diskvalifikováno. Poté šly na řadu ženy z Mnichovic a jako třetí ŽENY „A“ z Čechtic ve složení: Štěpánka Peroutková, Jana Kozlová, Martina Suchánková, Zdeňka Špoulová, Jana Peroutková a Anna Podbrdská. Nikoho jsem nevynechala, opravdu nás bylo pouze 6. A navzdory tomu jsme měly nejlepší útok! Jako poslední startovaly ženy z Křivsoudova. V kategorii mužů soutěžilo 7 družstev, z toho družstvo Louňovic mimo soutěž. Muži z Čechtic startovali jako pátí ve složení: Libor Mareš, Karel Staněk, Jan Pokorný ml., Jiří Kamarýt ml., Vladimír Papež ml., Václav Mareš a Josef Jabůrek a po vzoru ŽEN „A“ provedli nejrychlejší útok. Po sečtení výsledků ze všech disciplín bylo konečné pořadí následující:

ŽENY:

  1. SDH Čechtice „A“
  2. SDH Křivsoudov
  3. SDH Mnichovice

    SDH Čechtice „B“ – diskv.

MUŽI:

  1. SDH Strojetice
  2. SDH Čechtice
  3. SDH Křivsoudov
  4. SDH Nakvasovice
  5. SDH Mnichovice

SDH Otročice – diskv.

Po celou dobu soutěže a na večerní zábavě hrála hudební skupina Šakalí dech. Počasí nám až na drobné přeháňky celkem přálo.

Poděkování patří hlavně pořadatelům (SDH Strojetice) a rozhodčím (Karel Kerouš, Karel Tůma, Pavel Studnička, Josef Kůžel, Tomáš Pokorný, Radka Kůželová) za skvělou přípravu a průběh soutěže.

 

Suchánková