Již po čtvrté se v Košeticích konal sraz hasičů a hasičské techniky. Náš sbor byl, stejně jako minulé ročníky, pozván a pořadatelé prosili zejména o vystavení vozidla Praga V3S CAS 16 a nového přírůstku naší mobilní techniky AZ 30 Ifa. Rovněž byli požádádni naši mladí hasiči o předvedení ukázky. Roman se věnoval "svému" autíčku Praga již od jara. Díky jeho obětavosti, nadšení a počítám i nějaký ten finanční prostředek je auto v perfektním stavu. V sobotu dopoledne jsme se s Pápou starším a Romanem sešli před hasičárnou provedli očistu aut wapkou a mohlo se vyrazit směr Košetice. Nebe neslibovalo extra hezké počasí, ale nám to nevadilo, alespoň že neprší. Po příjezdu na místo jsme ustavili techniku. Lahodná vůně klobás nás lákala. Nebylo třeba dlouhého rozmýšlení a stánek s touto masovou lahůdkou jsme navštívili. V tom se z nebe strhnul hustý déšť, jenž přidělal pořadatelům nemalé vrásky na čele. Za neustálého deště jsme pohovořili s kolegy. Když se nebe trošku umoudřilo proběhly ukázky hašení automobilu a a vyprošťování osob při dopravní nehodě. Osádka sanitního vozu ZZS Pacov prováděla měření tlaku všem zájemcům a s odborným výkladem ukázala vybavení sanitního vozu. Velkým lákadlem bylo také prohlídnout si celý areál z výšky z koše automobilového žebříku. O největší zábavu se však postaral podmáčený terén. Nejdřív byla zrušena z bezpečnostních důvodů ukázka mladých hasičů, ale po skončení akce musela být téměř všechna vozidla vytahována dobrovolnými hasiči (jméno jsem bohužel nezapamatoval, snad díky tomu že jako jediní jsme jejich pomoc nepotřebovali :-) ) s Tatrou 813. Pak už byl jen klidný přesun domů. Příští rok vyrazíme určitě zase.

Fanda Kletečka